пʼятниця, 22 травня 2015 р.

Ваше інтерактивне резюме

Інтерактивне резюме 

В студенські роки все здається простим і реальним до моменту першої співбесіди на роботу. Багато хто отримуючи можливість списує це на везіння. Хтось висилає 50 разів своє резюме і не отримує жодної відповіді.

Що робити, щоб знайти роботу, практику, стаж? Якщо студент почне задавти собі це питання з 1 ого курсу, то у нього буде більше шансів себе реалізувати.  
  • Перший крок - Резюме  - CV
Переваги он лайн резюме (на прикладі Linkedin):
- Можливість інтерактивно знайомитись в сфері, котра цікавить
- Постійне оновлення досвіду
- Загальнмий погляд і адектватне оцінювання власної професійності
- Місце, де Вас і Ваші професійні уміння швидше знайде хедхантер-рекрутер

Другим місцем, яке я рекомендую студентам, або найковцям дослідити - це CV Europass. На даному порталі зовсім безкоштовно теж можна зробити пасспорт знання іноземних мов.
  • Другий крок - Бюро кар`єр у вибраному Вами ВУЗі. При виборі ВУЗу перше запитання у Вас має звучати - Чи є у Вас відділ який займається пошуком роботи, стажу і практик?
  • Третій крок - мовні компетенції. Володіти іноземними мовами це одне, а мати сертифікат міжнародного зразка ще краще. Для тих хто отримає диплом за кордоном, не потрібно хвилюватись.
  • Четвертий крок - мобільність. В кожного мобільного студента має мути якась програма обміну закордоном вписана в CV.
Соціальна мережа для пошуку ділових контактів Linkedin підвела підсумки 2014 року і вибрала 25 навичок, які користувалися найбільшим попитом у роботодавців. Для цього аналітики вивчили 330 млн акаунтів і виділили серед них тих, хто влаштувався на роботу цього року. На перших місцях за популярністю виявилися IT-фахівці, які володіють навичками аналізу даних, інформаційної безпеки та бізнес-аналізу. «Маркетологи» і «управлінці» при цьому не увійшли навіть до першої десятки..

1. Статистичний аналіз і інтелектуальний аналіз даних (Statistics Analysis and Data Mining)
4. Мережева та інформаційна безпека (Network and Information Security)
6. Бізнес-аналітика (Business Intelligence)
7. Розробка мобільних додатків (Mobile Development)
8. Веб-архітектура та навички роботи з Framework (Web Architecture and Development Framework)
12. Управління маркетинговими кампаніями (Marketing Campaign Management)
14. Дизайн користувальницьких інтерфейсів (User Interface Design)
15. Рекрутинг (Recruiting)
16. Діджитал і онлайн-маркетинг (Digital and Online Marketing)
17. Комп'ютерна графіка та анімація (Computer Graphics and Animation)
20. Дистриб'юторський маркетинг (Channel Marketing)
22. Дизайн інтегральних схем (Integrated Circuit Design)
24. Розробка ігор (Game Development)
25. Віртуалізація (Virtualization)


Іншим прикладом оголошення по пошуку стажера

Правило номер 2. Бути амбасадором своєї країни: Починаючи від перетину кордону, і закінчуюючи коментарями в соціальних сітях, будучи на території сусідів, потрібно завжди думати і з розумінням ставитись до місцевих людей, оскільки ти в гостях.

Із появою онлайн життя кожного глобально оріентованого спеціаліста, виникла потреба у професії - Психолог Coach для вибору аватару. В такому випадку створюється бажаний ефект від спостерігачів Вашого зображення в інтернеті на порталах як facebook, Linkedin, так, що даний образ сам на Вас починає працювати.

Є також багато інших нестандарних рішень про які в книгах не пишуть в отриманні роботи. Одна дівчина зробила аналіз бізнес моделі для світової компанії airbnb і отримала роботу. Так що успіхів в протоптуванні власної стежки!
Креативність в піході до саморепрезентації є немало важливим фактором.  Я рекомендую попробути і зробити своє резюме використовуючи mind mapping by Tony Buzan


Азіатика - новий напрямок

Все більше в житті кожного українця Китай грає важливу роль, оскільки у кожного є або одяг вироблений в Китаї, або електоронний прилад теж того ж виробництва. Експортні потуги Піднебесної забезпечили товарами весь світ. І ще трішки юань буде на ряді з зеленим доларом.
На даній карті Китай знаходиться в центрі світу, що може відрізнятися від погляду на світ європейців.
Я пропоную коротке інтервю семінар Віктора Мігалчана про ведення бізнесу в КНР і США . Свіжий погляд на речі має просте підгрунтя - розуміючи мову і культуру, можна і треба робити бізнес з азіатами.


Короткий підсумок виступу:
  • головне це знання МОВИ і КУЛЬТУРИ (без цього на Вас зароблять навіть перекладачі) і в додаток Ви отримаєте знижку
  • в Китаї з англійською мовою можна їхати або в Гонк Конг або в Пекін
  • Ваша безпека у бізнесі це ваші знання, і знання теж мають строк придатності
  • Потрібно займатися економічною самоосвітою
  • Спорт допоможе Вам у бізнесі , оскільки це та сама стратегія і підготовка 
Рекомендован книжки: 
  • Мистецтво Війни Сунь Цзи 
  • The book of five rings by Mosashi 
  • Ning Chu Thick Face, Black Heart
# potribno zajmatysa ekonomicznoju osvitoju - фонд ек освіти

Чому вивчати Азіатику в SWPS:
- SWPS займає 1-е місце в Польщі по кількості стулентів з Китаю - можливість поспілкуватись з носіями
- Є умови про обмін студентів з кращими ВУЗами Китаю
- Викладають носії мови і найкращі спеціалісти 
- 1 із 3 бібліотек присвячена тільки Літературі з Азії
Aзіатика 
Спеціалізації: 
Дипломатія та міжнародні організації 
Міжнародний бізнес (від середніх до великих корпорацій)

 Даний факультет підтримується Міністерсвом Закордонних Справ Польщі*


четвер, 14 травня 2015 р.

Вибір професії Європейський досвід (1)

Вибір професії Європейський досвід – Навчайся усе життя
Ким бути? Яку професію вибрати? В який ВУЗ вступити? - ці та інші питання повстають у багатьох випускників українських шкіл. Це ж питання час від часу з’являється у студентів, які з деяких причин вибрали небажану або нецікаву професію.
В віці між 16 і 18 років можна так охарактеризувати абітурієнта перед 4 викликами:
а) брак досвіду - середня школа недостатньо профілює
б) батьківський вплив
в) нерозкритий потенціал
г) домашня зона комфорту

Ці 4 чинники зменшують наш шанс  на самостійний вибір. На мою думку, спершу потрібно пізнати себе, щоб у майбутньому займатись тим, що буде приносити як задоволення, так і винагороду. В такому випадку, погоджуюсь з твердженням Ярослава Рущишина, що  оптимальним стартом  для підприємливих людей є гуманітарний бакалаврат: філософія, дизайн, філологія або історія, соціологія, психологія, а магістр –  сфера, в якій знайшов себе студент.
а) Отже через брак досвіду неможливо дізнатись, що саме до вподоби. До прикладу в Малайзії існує науковий центр, де діти можуть спробувати себе в ролях пожежника, лікаря, будівельника. В Варшаві є центр Науки Копернік.
б) батьки мають великий вплив, це з одного боку добре і погано. Добре оскільки вони маючи досвід можуть запропонувати (демократичний підхід) вибір професії, а з іншого насадити свої уподобання (авторитарний підхід), або і зовсім бути індиферентними.
в) ті кандидати, які за час свого дитинства спробували себе у спорті, у музиці, у танцях, в мистецтві і інших напрямках мають більше усвідомлення про свої уподобання
г) не усі можуть легко покинути на довгий час свій дім і поміняти його на гуртожиток. Але чим швидше тим краще. 

Як казав відомий винахідник Стів Джобс: Успіх Apple лежить на перетині двох вулиць: гуманітарної та технічної”. А це означає, що у сьогоднішньому розвинутому світі цінуються такіуміння як знання історії, креативне мислення, знання людської природи, де людина стає в центрі уваги послуг та продуктів. І той хто найкраще засвоїть уміння розуміти людей, завжди зможе себе зреалізувати у будь якій сфері.

Якщо звернутися до переваг навчання за кордоном, то вченими було доказано що навчаючсь за кордоном, людина більше буде схильна до відкриття власного бізнесу чи справи. Постійний стрес заставляє людей використовувати свій потенціал на високих оборотах, що неможливо в домашній зоні комфорту, навчаючись у своїй країні, де все просто та зрозуміло.

Як такої формули успіху не існує, оскільки  у кожного є свої сильні і слабкі сторони. Проте вибравши на першому рівні гуманітарну науку (виклик  - а), що дасть Вам дослідити свою сильну сторону (виклик - б) та розкрити свій потенціал (виклик - в). І навчання за кордоном дозволить (виклик  - г) підвищити зону коморту, тим самим отримати життєвий досвід. 

З власного досвіду, аж у 26 років усвідомив, що мені до вподоби і в якій сфері я хочу себе реалізувати – а саме маркетинг. Болонський процес, на основі якго в усій Європі ведеться навчання, якраз дозволяє людям учитись усе життя, міняючи сферу заінтересовань.

Пришляк Михайло
Координатор міжнародних студентів
Випускник англійської філології та
післядипломного навчання по напрямку Психологія продажів та маркетингу

Університет SWPS, Польща