пʼятниця, 2 січня 2015 р.

Уніврситет Дизайну - School of Form, Poznan, Poland (UA)

Уніврситет Дизайну -School of Form в Познані (відділення SWPS)

В більшості випадків на навчання поступають студети без довіду праці і в такому стані їм тяжко формувати питання. Де основним залишається - чи багато я буду заробляти?

Я пропоную наступні запитання:
1. Чи має даний університет звязки із бізнесом?- Так, дана дизайнерска школа повстала на потреби бізнесу, а бізнесу потрібні інновації і свіжий погляд на прості речі. Презентація в Prezi 
(* досить креативний підхів в створенні презентацій)

2. Як вибрати саме бажану спеціалізацію і не помилитись? - І про це автори програми уже подумали. Усі учасники вивчають 4 спеціалізації по черзі і з 2-ого року вибарають саме те, що їм подобається.

3. Хто мене буде вчити? - Наше правило: тільки практики і успішні люди у своїй справі.
  • Аркадіуш Швед - викладач проектант по інтерєру (персональна сторінка)
  • Оскар Зєта - викладач індустріального дизайну в School of Form, винахідник і дуже цікава особистість в сфері дизайну (персональна сторінка)
  • Сама засновниця університету Дизайну - відома голандка Лі Еделькюрт (персональна сторінка). Пані Лі дає прогнози на наступні сезони, аналізуючи тренди в суспільстві. Остання стаття дає поради, що буде модним літом 2016 році (стаття). 
  • Більше про викладачів практиків Ви зможете прочитати, звісно на польскій мові по ссилці
  • Rene Wawrzkiewicz - Нові медія (facebook)
4. Чи дана професія - проектанта є запотребована на ринку праці? - Оскільки Польша займає ІІ місце в виробництві меблів, експортує речі (одяг, взуття), займає 2 місце по виробництву предметів інтерєру та уміє це продавати за кордоном, то дані спеціалізації мають перспективи не тільки в Польщі, але і у всій Європі. (82 стор. Рапорт - Польща після 10 р. в ЄС)

5. Якість навчання? - Інтердисциплінарність та інноваційний підхід у викладанні дозволяє студентам відійти від застарілої форми викладання і перейти до вивчення саме тих предметів, які дозволять студентам отримати роботу ще під час навчання. Унікальна программа навчання.
Сучасне оснащення, як промисловий робот Kuka, дає широченні можливості для безкраїх фантазій молодих проектантів.
 

6. Чи як молодий проектанат-дизайнер, я буду в тренді? - Так. Останній приклад - проект з автоконцерном Scoda Amazing Parts (link), що є підтвердженням того, що тема recycling є актуальною (міланський проектант робить велосипеди із старих автомобілів ссилка), або американські дизайнери придумали як робити інкубатор для передчасно народжених з частин автомобіля Тойота в Африці, що доступні у кожному поселенні (ссилка).
  • Хорошим прикладом успішної компанії в організації індустріального дизайну є українська фірма artkb.net (from idea to product)
  • Багато випускників SOF після отримання диплому сміло виходять на ринок, пропонуючи свої роботиwww.trendtablet.com, www.findustri.com, OllaKowalska
7. Чому Польша?
а - Ціна 3 тис. євро в рік, на противагу 15 тис. євро в Мілані (де в середньому заробітня плата молодогопроектанта від 600 до 2000 євро в Польщі -goldenline)
б - Легко освоїти мову і є чому начитись в країни, як працювати, та розвиватись
в - Можливість провести 1 семестр за кордоном по программі міжнародних обмінів Еразмус+


Wartość eksportu polskich mebli w 2014 roku wyniosła ponad 8 mld euro - poinformował w środę dyrektor Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Marek Adamowicz. Największym ich odbiorcą są Niemcy. Polska jest czwartym na świecie eksporterem ...PAP - 28 stycznia 2015

Більше про життя університету, виставки, роботи студентів по ссилці.



Сюжет на ICTV більше проливає світла на саме навчання Дизайну у School of Form.
Простий приклад дизайнера в Україні - www.mahno.com.ua і приклад соціального дизайну в Україні- www.ud.org.ua
Для тих что ще не має он лайн портфоліо, пора починати його створення - www.carbonmade.com/examples
Про перспективи дизайнера одягу в Україні починають голосно говорити. New Fashion Zone -це конкурс який шукає таких, хто хоче перетворити своє хоббі на бізнес.

Немає коментарів:

Дописати коментар